ASÜ İİBF’lilerin Projesi TEKNOFEST’te Birinci Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Yönetim Bilişim Sistemleri öğrencilerinden oluşan “ASÜFORUM AR&VR” ekibi, hazırladıkları “Sanal Gerçeklik Afet Simülasyonu” projesiyle TEKNOFEST yarışmasında birinci oldu.

Yarışmaya Afet Yönetimi Teknolojileri alanında katılan ekip, ön kuluçka kategorisinde en iyi girişim ödülüne layık görüldü. Ankara’da düzenlenen törenle ödülünü alan ekip üyeleri Burak Rende, Serdar Oğuz ve Ayhan Berat Erduran, Takım Danışmanı Doç. Dr. Volkan Soner Özsoy’la birlikte ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti. ASÜ öğrencilerinin böylesi önemli bir organizasyonda ödül almalarının büyük bir gurur vesilesi olduğunu dile getiren Rektör Arıbaş, teknoloji geliştirmeye yönelik atılan girişimci her adımın geleceğe dair umutları da arttırdığını söyledi. Ar-Ge, yenilikçi proje üretimi ve girişimcilik alanlarında gençlerin yanında olduklarını belirten ASÜ Rektörü Arıbaş, “Teknoloji geliştirme alanına ilişkin yapılması gereken ne varsa elimizden geldiğince katkı sunmaya hazırız. Biz, gençlerimizin başarısıyla gururlandık, umutlandık… Kendilerini tebrik ediyoruz” dedi.

Proje, sanal gerçeklik gözlükleriyle, afet eğitimlerini bireylerin yaşam alanlarına taşıyor ve afetlerin gerçek tehlikelerinin ve stresinin tüm boyutlarıyla deneyimlenmesine olanak sağlıyor.