Aksaray Üniversitesi'nde Oracle Academy Sertifika Töreni

Aksaray Üniversitesinde 2014-2015 Güz döneminden bu yana veritabanı dersleri Oracle ile yapılan bir anlaşma çerçevesinde çevrimiçi ortamda yapılmaktadır. Öğretimde teknoloji kullanımına önem veren Aksaray Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesinde 6 Nisan 2017 tarihinde “Oracle Academy Sertifika Töreni” düzenlenmiştir. Oracle Academy içeriği ile hazırlanan ve Oracle Bulut Bilişim platformunun kullanıldığı Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü veritabanı dersinde üstün başarı gösteren 130 öğrenci başarı sertifikası almaya hak kazandı. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene sertifika almaya hak kazanan öğrencilerin yanı sıra diğer öğrenciler ve dekanlık idarecileri ile bölüm hocaları katıldılar.

Törenin açılış konuşmasını yapan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nafiz Tok söz konusu sertifikanın önemine dikkat çekerek sertifika almaya hak kazanan öğrenciler için sertifikaların ileride iş yaşamına atıldıklarında oldukça büyük önem taşıyacağını dile getirdi.

Dersleri Oracle Academy ortamında yürüten ve konuyla ilgili bilgi veren Yrd. Doç. Dr. Alev Elçi öğrencilerle şimdiye sosyal başarının ön plana çıktığı birçok öğrenci topluluğunda çalıştığından söz etti. Bu verilen sertifikalarla ise akademik başarının da kutlanmasının değerini vurguladı.

Toplantı öğrencilerin sertifikaları ile birlikte toplu bir hatıra fotoğraf çekimi ile sona erdi.